Kıbrıs’ta embriyo dondurma   tüp bebek merkezlerine ve doktorların yapmış oldukları işlemlere  göre olup 1,000 EURO ile 2,000 EURO arasında değişmektedir. Kıbrıs embriyo dondurma fiyatları içerisinde uçak biletleri, konaklama bedeli ve transfer ücrete dahil yada  eklenmektedir.

Devamını oku...

Kıbrıs’ta sperm donasyonu ve ücreti  tüp bebek merkezlerine ve doktorların yapmış oldukları işlemlere  göre değişmekte olup 4,000 EURO ile  5,000 EURO arasında değişmektedir. Kıbrıs tüp bebek  fiyatları içerisinde uçak biletleri, konaklama bedelli ve transfer ücrete dahil yada  eklenmektedir.

Devamını oku...

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin alternatif tedavi yöntemlerine ulaşmak istemesi bu anlamda araştırmalar yapmalarına neden olmaktadır. Yapılan araştırmaların büyük bir bölümünün Kıbrıs’a seyahat gerçekleştirilmesine neden olduğu görülüyor.

Devamını oku...

 

Cinsiyet Belirlemenin Yasal Boyutu: Kıbrıs Tüp bebek Merkezlerinin preimplantasyon genetik taramayı cinsiyet seçimi amaçlı uygulanması yasaktır. Tıbbi gereklilik durumunda izin alınarak yapılabilir.

Tüp bebek tedavisi yaptıran çiftlerde kadınların tek bir adet döneminde daha fazla yumurta sayısı üretmesini sağlamak öncelikli hedefler arasında yer almaktadır.Tedavinin başarılı bir şekilde gebelikle sonuçlanması ve sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi adına hem erkek hem de kadın kaynaklı tüm problemlerin pasifize edilerek döllenmenin sağlanması ve embriyonun oluşturulması gerekmekte.

Devamını oku...

Bebek sahibi olmak isteyen ve yıllardır bunun için çaba sarf eden çiftlerin bu amaçlarına ulaşma noktasında denemedikleri yöntem kalmamıştır. Bazı çiftler ilk denemelerinde başarıya ulaşırken bazı çiftlerin onlarca kez denemelerine rağmen bir türlü başarılı sonuçlarla karşılaşamadıkları görülmektedir.

Devamını oku...